Spelprogram

Spelprogram

Kopiera länken som direktlänk till spelprogram.
http://admin.swebowl.se/Matches/MatchScheme.aspx?DivisionId=1&SeasonId=2019&LeagueId=1&LevelId=1
Sök del av KlubbNamn
Klubb
Visa endast markerat Lag
SäsongLiga
SerienivåDivision
Sök via ett distrikt
DistriktDivision

Elitserien Herrar
Klicka här -->tabellen

Spelprogram
Omg./Datum Tid MatchId Match Resultat OljeProfil Hall
Omgång 2
Lör 14/9 10:00 3177029 Ludvika BK - Team Pergamon BC 9 - 11 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Ludvika Bowlinghall
14:00 3177028 Team Clan BK - IS Göta 12 - 7 Elitserien 44 2018 Nässjö Bowlinghall
16:00 3177125 BK Glam - Team Pergamon BC 4 - 16 Elitserien WB Rome 41 2019 Örebro - Strike & Co
Sön 15/9 10:00 3177027 BK Kaskad - IS Göta 13 - 7 Elitserien WB Rome 41 2019 Norrköping - Haga
10:00 3177030 BK Jösse - Team Pergamon BC 11 - 9 Elitserien 44 2018 Arvika Bowlinghall
11:00 3177032 BKF Falkenberg - Team Alingsås BC 18 - 2 Elitserien 44 2018 Falkenbergs Bowlinghall
16:00 3177031 BK Joker - Team Alingsås BC 11 - 9 Elitserien 36 2018 Göteborg - Strike o Co
17:00 3177034 Bodens BS - Kulladals BS 12 - 8 Elitserien WB Rome 41 2019 Boden Strajk Alley
Omgång 3
Lör 21/9 10:00 3177035 IS Göta - BKF Falkenberg 8 - 12 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Helsingborgs Bowlinghall
10:00 3177037 Team Alingsås BC - Team Clan BK 7 - 13 Elitserien WB Rome 41 2019 Alingsås - Stures Bowling
14:00 3177040 BK Jösse - BK Kaskad 13 - 6 Elitserien 44 2018 Arvika Bowlinghall
14:00 3177042 Bodens BS - BK Joker 16 - 4 Elitserien WB Rome 41 2019 Boden Strajk Alley
15:00 3177038 Team Pergamon BC - Team Clan BK 15 - 5 Elitserien WB Rome 41 2019 Partille Arena - John Scott´s
15:20 3177036 Kulladals BS - BKF Falkenberg 7 - 13 Elitserien 44 2018 Malmö - Baltiska
Sön 22/9 10:00 3177039 Ludvika BK - BK Kaskad 6 - 14 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Ludvika Bowlinghall
14:20 3177041 BK Glam - BK Joker 9 - 11 Elitserien WB Rome 41 2019 Örebro - Strike & Co
Omgång 4
Lör 28/9 10:00 3177050 BKF Falkenberg - BK Jösse 10 - 9 Elitserien 44 2018 Falkenbergs Bowlinghall
10:20 3177046 Kulladals BS - Ludvika BK 12 - 7 Elitserien 44 2018 Malmö - Baltiska
15:00 3177049 BK Joker - BK Jösse 6 - 14 Elitserien 36 2018 Göteborg - Strike o Co
15:40 3177045 IS Göta - Ludvika BK 13 - 7 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Helsingborgs Bowlinghall
16:00 3177043 BK Kaskad - Bodens BS 11 - 8 Elitserien WB Rome 41 2019 Norrköping - Haga
Sön 29/9 11:00 3177044 Team Clan BK - Bodens BS 16 - 4 Elitserien 44 2018 Nässjö Bowlinghall
11:00 3177048 Team Pergamon BC - BK Glam 15 - 5 Elitserien WB Rome 41 2019 Partille Arena - John Scott´s
15:00 3177047 Team Alingsås BC - BK Glam 12 - 8 Elitserien WB Rome 41 2019 Alingsås - Stures Bowling
Omgång 5
Lör 19/10 10:00 3177056 BKF Falkenberg - Team Pergamon BC 9 - 11 Elitserien 44 2018 Falkenbergs Bowlinghall
10:00 3177087 BK Glam - Team Alingsås BC 4 - 16 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Örebro - Strike & Co
15:00 3177051 BK Kaskad - Kulladals BS 13 - 7 Elitserien WB Rome 41 2019 Norrköping - Haga
15:00 3177053 Ludvika BK - Team Alingsås BC 4 - 16 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Ludvika Bowlinghall
16:00 3177058 Bodens BS - IS Göta 6 - 13 Elitserien WB Rome 41 2019 Boden Strajk Alley
Sön 20/10 10:00 3177052 Team Clan BK - Kulladals BS 13 - 7 Elitserien 44 2018 Nässjö Bowlinghall
10:00 3177054 BK Jösse - Team Alingsås BC 11 - 9 Elitserien 44 2018 Arvika Bowlinghall
15:00 3177055 BK Joker - Team Pergamon BC 7 - 13 Elitserien 36 2018 Göteborg - Strike o Co
Omgång 6
Lör 26/10 10:00 3177059 IS Göta - BK Joker 13 - 7 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Helsingborgs Bowlinghall
12:30 3177066 Bodens BS - BKF Falkenberg 6 - 14 Elitserien WB Rome 41 2019 Boden Strajk Alley
14:00 3177063 Ludvika BK - Team Clan BK 13 - 7 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Ludvika Bowlinghall
15:20 3177060 Kulladals BS - BK Joker 16 - 4 Elitserien 44 2018 Malmö - Baltiska
Sön 27/10 10:00 3177062 Team Pergamon BC - BK Kaskad 11 - 8 Elitserien WB Rome 41 2019 Partille Arena - John Scott´s
10:00 3177064 BK Jösse - Team Clan BK 10 - 10 Elitserien 44 2018 Arvika Bowlinghall
15:00 3177061 Team Alingsås BC - BK Kaskad 9 - 11 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Alingsås - Stures Bowling
Omgång 7
Lör 9/11 11:00 3177065 BK Glam - BKF Falkenberg 12 - 8 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Örebro - Strike & Co
Omgång 8
Lör 16/11 10:00 3177068 IS Göta - Kulladals BS 12 - 8 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Helsingborgs Bowlinghall
11:00 3177071 BK Joker - BKF Falkenberg 13 - 7 Elitserien 36 2018 Göteborg - Strike o Co
13:40 3177070 Ludvika BK - BK Jösse 9 - 11 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Ludvika Bowlinghall
Sön 17/11 15:00 3177072 BK Glam - Bodens BS 10 - 10 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Örebro - Strike & Co
Tor 21/11 19:00 3177069 Team Alingsås BC - Team Pergamon BC 6 - 14 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Alingsås - Stures Bowling
Omgång 9
Lör 23/11 10:00 3177074 Team Clan BK - BK Glam 17 - 3 Elitserien 44 2018 Nässjö Bowlinghall
10:30 3177075 IS Göta - BK Jösse 10 - 10 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Helsingborgs Bowlinghall
15:00 3177073 BK Kaskad - BK Glam 11 - 9 Elitserien WB Rome 41 2019 Norrköping - Haga
15:00 3177078 Team Pergamon BC - Bodens BS 14 - 6 Elitserien WB Rome 41 2019 Partille Arena - John Scott´s
15:00 3177079 BK Joker - Ludvika BK 15 - 5 Elitserien 36 2018 Göteborg - Strike o Co
15:20 3177076 Kulladals BS - BK Jösse 11 - 9 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Malmö - Baltiska
Sön 24/11 10:00 3177080 BKF Falkenberg - Ludvika BK 18 - 2 Elitserien 44 2018 Falkenbergs Bowlinghall
11:00 3177077 Team Alingsås BC - Bodens BS 11 - 9 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Alingsås - Stures Bowling
Omgång 10
Lör 30/11 10:20 3177083 IS Göta - Team Pergamon BC 2 - 18 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Helsingborgs Bowlinghall
14:00 3177082 Team Clan BK - BKF Falkenberg 15 - 5 Elitserien 44 2018 Nässjö Bowlinghall
14:00 3177088 Bodens BS - Team Alingsås BC 6 - 14 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Boden Strajk Alley
15:20 3177084 Kulladals BS - Team Pergamon BC 9 - 11 Elitserien 44 2018 Malmö - Baltiska
15:40 3177085 Ludvika BK - BK Joker 7 - 12 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Ludvika Bowlinghall
Sön 1/12 10:00 3177081 BK Kaskad - BKF Falkenberg 13 - 7 Elitserien WB Rome 41 2019 Norrköping - Haga
11:00 3177086 BK Jösse - BK Joker 17 - 3 Elitserien 44 2018 Arvika Bowlinghall
Omgång 11
Lör 7/12 10:00 3177115 Team Pergamon BC - Team Alingsås BC 12 - 8 Elitserien WB Rome 41 2019 Partille Arena - John Scott´s
10:20 3177114 Kulladals BS - IS Göta 11 - 9 Elitserien 44 2018 Malmö - Baltiska
11:00 3177117 BKF Falkenberg - BK Joker 14 - 6 Elitserien 44 2018 Falkenbergs Bowlinghall
12:00 3177116 BK Jösse - Ludvika BK 16 - 4 Elitserien 44 2018 Arvika Bowlinghall
12:30 3177118 Bodens BS - BK Glam 14 - 6 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Boden Strajk Alley
13:00 3177113 Team Clan BK - BK Kaskad 13 - 6 Elitserien 44 2018 Nässjö Bowlinghall
Sön 8/12 11:00 3177067 BK Kaskad - Team Clan BK 5 - 15 Elitserien WB Rome 41 2019 Norrköping - Haga
Omgång 13
Lör 18/1 10:00 3177098 Team Clan BK - BK Jösse 11 - 9 Elitserien 44 2018 Nässjö Bowlinghall
10:30 3177099 IS Göta - BK Glam 13 - 7 Elitserien 39 2018 Helsingborgs Bowlinghall
11:00 3177102 Team Pergamon BC - Ludvika BK 14 - 5 Elitserien WB Rome 41 2019 Partille Arena - John Scott´s
15:00 3177101 Team Alingsås BC - Ludvika BK 15 - 5 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Alingsås - Stures Bowling
15:20 3177100 Kulladals BS - BK Glam 16 - 4 Elitserien 44 2018 Malmö - Baltiska
16:00 3177097 BK Kaskad - BK Jösse 9 - 11 Elitserien 36 2018 Norrköping - Haga
16:00 3177104 BKF Falkenberg - Bodens BS 11 - 9 Elitserien 44 2018 Falkenbergs Bowlinghall
Sön 19/1 11:00 3177103 BK Joker - Bodens BS 7 - 12 Elitserien 36 2018 Göteborg - Strike o Co
Omgång 14
Lör 25/1 10:00 3177110 BKF Falkenberg - BK Kaskad 11 - 9 Elitserien 44 2018 Falkenbergs Bowlinghall
13:30 3177112 Bodens BS - Team Clan BK 16 - 4 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Boden Strajk Alley
14:00 3177105 Team Alingsås BC - IS Göta 12 - 8 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Alingsås - Stures Bowling
15:00 3177108 BK Jösse - Kulladals BS 18 - 2 Elitserien 44 2018 Arvika Bowlinghall
15:00 3177109 BK Joker - BK Kaskad 10 - 10 Elitserien 36 2018 Göteborg - Strike o Co
Sön 26/1 10:00 3177107 Ludvika BK - Kulladals BS 12 - 8 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Ludvika Bowlinghall
10:00 3177111 BK Glam - Team Clan BK 6 - 14 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Hallsbergs Bowlinghall
13:00 3177106 Team Pergamon BC - IS Göta 13 - 7 Elitserien WB Rome 41 2019 Partille Arena - John Scott´s
16:00 3177033 BK Glam - Kulladals BS 6 - 14 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Hallsbergs Bowlinghall
Omgång 15
Lör 15/2 11:00 3177093 Team Alingsås BC - BKF Falkenberg 15 - 4 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Alingsås - Stures Bowling
11:00 3177096 BK Jösse - BK Glam 15 - 5 Elitserien 44 2018 Arvika Bowlinghall
15:00 3177089 BK Kaskad - BK Joker 15 - 5 Elitserien WB Rome 41 2019 Norrköping - Haga
15:00 3177094 Team Pergamon BC - BKF Falkenberg 16 - 4 Elitserien WB Rome 41 2019 Partille Arena - John Scott´s
15:20 3177092 Kulladals BS - Bodens BS 10 - 10 Elitserien 44 2018 Malmö - Baltiska
Sön 16/2 11:00 3177090 Team Clan BK - BK Joker 13 - 7 Elitserien 44 2018 Nässjö Bowlinghall
11:00 3177095 Ludvika BK - BK Glam 4 - 16 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Ludvika Bowlinghall
12:20 3177091 IS Göta - Bodens BS 7 - 13 Elitserien 39 2018 Helsingborgs Bowlinghall
Omgång 16
Lör 22/2 10:00 3177124 BKF Falkenberg - Kulladals BS 8 - 12 Elitserien 44 2018 Falkenbergs Bowlinghall
10:30 3177120 Team Clan BK - Team Alingsås BC 11 - 9 Elitserien 44 2018 Nässjö Bowlinghall
10:40 3177135 BK Kaskad - Team Pergamon BC 7 - 13 Elitserien WB Rome 41 2019 Norrköping - Haga
15:00 3177122 BK Jösse - IS Göta 12 - 8 Elitserien 44 2018 Arvika Bowlinghall
15:00 3177123 BK Joker - Kulladals BS 12 - 8 Elitserien 36 2018 Göteborg - Strike o Co
15:30 3177119 BK Kaskad - Team Alingsås BC 12 - 8 Elitserien WB Rome 41 2019 Norrköping - Haga
Sön 23/2 10:00 3177121 Ludvika BK - IS Göta 9 - 11 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Ludvika Bowlinghall
15:00 3177126 Bodens BS - Team Pergamon BC 8 - 11 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Boden Strajk Alley
16:00 3177057 BK Glam - IS Göta 7 - 11 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Hallsbergs Bowlinghall
Omgång 17
Lör 29/2 10:00 3177132 BKF Falkenberg - Team Clan BK 4 - 15 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Falkenbergs Bowlinghall
10:20 3177128 Kulladals BS - BK Kaskad 9 - 11 Elitserien 44 2018 Malmö - Baltiska
11:00 3177129 Team Alingsås BC - BK Jösse 9 - 11 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Alingsås - Stures Bowling
13:00 3177134 Bodens BS - Ludvika BK 11 - 9 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Boden Strajk Alley
14:40 3177131 BK Joker - Team Clan BK 10 - 10 Elitserien 36 2018 Göteborg - Strike o Co
15:40 3177127 IS Göta - BK Kaskad 11 - 9 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Helsingborgs Bowlinghall
16:00 3177130 Team Pergamon BC - BK Jösse 9 - 11 Elitserien WB Rome 41 2019 Partille Arena - John Scott´s
Sön 1/3 10:00 3177137 IS Göta - Team Alingsås BC 7 - 13 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Helsingborgs Bowlinghall
15:20 3177138 Kulladals BS - Team Alingsås BC 2 - 18 Elitserien 44 2018 Malmö - Baltiska
16:00 3177133 BK Glam - Ludvika BK 10 - 10 Elitserien WB Tokyo 42 2019 Hallsbergs Bowlinghall
Röd text = Ändrad Matchtid
  • |
  • Copyright © Svenska Bowlingförbundet
  • |
  • Box 11016, 100 61 Stockholm
  • |
  • För Support - Ring SvBf Kansli: 08-699 60 00
  • |