Spelprogram

Spelprogram

Kopiera länken som direktlänk till spelprogram.
http://admin.swebowl.se/Matches/MatchScheme.aspx?DivisionId=24&SeasonId=2020&LeagueId=1&LevelId=5
Sök del av KlubbNamn
Klubb
Visa endast markerat Lag
SäsongLiga
SerienivåDivision
Sök via ett distrikt
DistriktDivision

Div 3 Sydöstra Svealand
Klicka här -->tabellen

Spelprogram
Omg./Datum Tid MatchId Match Resultat OljeProfil Hall
Omgång 2
Lör 12/9 10:00 3213295 Kings Pin BK - BK Ax F 5 - 14 Beaten path Stockholm - Jakobsberg
12:20 3213293 BK Arkos - IK Gotlandspärlan F 4 - 16 Beaten path Stockholm - Åkeshov
14:00 3213294 Eira BK - BK Ax F 1 - 19 Ingen OljeProfil Stockholm - Rinkeby
16:00 3213292 Stureby BK F2 - IK Gotlandspärlan F 17 - 3 Stonehenge Stockholm - Högdalen
Sön 13/9 13:10 3213288 BK Rullarna - Team Edsbacka BC 9 - 11 Stonestreet Norrtälje Bowlinghall
14:50 3213289 Norrtälje BwK - Team Edsbacka BC 15 - 4 Stonestreet Norrtälje Bowlinghall
Omgång 3
Lör 19/9 10:00 3213392 Hellas BK - Kings Pin BK 9 - 11 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
10:40 3213393 Stureby BK F2 - Eira BK 19 - 1 Stonehenge Stockholm - Högdalen
11:40 3213391 Split Happens BK - Kings Pin BK 5 - 14 Ingen OljeProfil Stockholm - Bowl-O-Rama
14:00 3213389 Team Edsbacka BC - IK Gotlandspärlan F 12 - 8 Allsvenskan 41 2018 Sollentuna Bowlinghall
14:00 3213394 BK Arkos - Eira BK 14 - 6 Beaten path Stockholm - Åkeshov
15:40 3213390 BK Ax F - IK Gotlandspärlan F 6 - 14 Allsvenskan 41 2018 Sollentuna Bowlinghall
Omgång 4
Lör 26/9 10:20 3213306 BK Ax F - Split Happens BK 15 - 5 R Gateway Arch 42 Sollentuna Bowlinghall
12:00 3213305 Team Edsbacka BC - Split Happens BK 18 - 2 R Gateway Arch 42 Sollentuna Bowlinghall
Sön 27/9 09:40 3213307 IK Gotlandspärlan F - Eira BK 18 - 2 Kalksten 40 Visby Uncle Joe´s
10:00 3213308 Stureby BK F2 - Hellas BK 18 - 2 Stonehenge Stockholm - Högdalen
11:10 3213303 BK Rullarna - Kings Pin BK 5 - 14 Stonestreet Norrtälje Bowlinghall
12:50 3213304 Norrtälje BwK - Kings Pin BK 11 - 9 Stonestreet Norrtälje Bowlinghall
14:00 3213309 BK Arkos - Hellas BK 11 - 9 Beaten path Stockholm - Åkeshov
Omgång 5
Lör 17/10 10:00 3213311 Norrtälje BwK - BK Ax F 0 - 0 Stonestreet Norrtälje Bowlinghall
10:00 3213316 Eira BK - Team Edsbacka BC 0 - 0 Middle road Stockholm - Rinkeby
11:40 3213310 BK Rullarna - BK Ax F 0 - 0 Stonestreet Norrtälje Bowlinghall
12:40 3213312 Split Happens BK - IK Gotlandspärlan F 0 - 0 Ingen OljeProfil Stockholm - Bowl-O-Rama
14:00 3213317 Kings Pin BK - Team Edsbacka BC 0 - 0 Beaten path Stockholm - Jakobsberg
14:20 3213313 Hellas BK - IK Gotlandspärlan F 0 - 0 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
Omgång 6
Lör 24/10 10:00 3213324 Kings Pin BK - BK Arkos 0 - 0 Beaten path Stockholm - Jakobsberg
10:20 3213322 Hellas BK - Norrtälje BwK 0 - 0 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
12:00 3213321 Split Happens BK - Norrtälje BwK 0 - 0 Ingen OljeProfil Stockholm - Bowl-O-Rama
13:40 3213319 BK Ax F - Stureby BK F2 0 - 0 Ingen OljeProfil Sollentuna Bowlinghall
14:00 3213323 Eira BK - BK Arkos 0 - 0 Ingen OljeProfil Stockholm - Rinkeby
15:20 3213318 Team Edsbacka BC - Stureby BK F2 0 - 0 Ingen OljeProfil Sollentuna Bowlinghall
Omgång 7
Sön 8/11 11:40 3213320 IK Gotlandspärlan F - BK Rullarna 0 - 0 Kalksten 40 Visby Uncle Joe´s
Omgång 8
Lör 14/11 10:00 3213329 Stureby BK F2 - BK Arkos 0 - 0 Ingen OljeProfil Stockholm - Högdalen
10:00 3213330 Eira BK - Kings Pin BK 0 - 0 Middle road Stockholm - Rinkeby
11:00 3213328 Split Happens BK - Hellas BK 0 - 0 Ingen OljeProfil Stockholm - Bowl-O-Rama
Sön 15/11 10:00 3213326 Team Edsbacka BC - BK Ax F 0 - 0 Ingen OljeProfil Sollentuna Bowlinghall
12:40 3213325 BK Rullarna - Norrtälje BwK 0 - 0 Stonestreet Norrtälje Bowlinghall
Omgång 9
Lör 21/11 09:00 3213336 Stureby BK F2 - Split Happens BK 0 - 0 Ingen OljeProfil Stockholm - Högdalen
12:00 3213337 BK Arkos - Split Happens BK 0 - 0 Beaten path Stockholm - Åkeshov
Sön 22/11 10:00 3213334 BK Ax F - Hellas BK 0 - 0 Ingen OljeProfil Sollentuna Bowlinghall
11:00 3213331 BK Rullarna - Eira BK 0 - 0 Stonestreet Norrtälje Bowlinghall
11:40 3213333 Team Edsbacka BC - Hellas BK 0 - 0 Ingen OljeProfil Sollentuna Bowlinghall
11:40 3213335 IK Gotlandspärlan F - Kings Pin BK 0 - 0 Kalksten 40 Visby Uncle Joe´s
12:40 3213332 Norrtälje BwK - Eira BK 0 - 0 Stonestreet Norrtälje Bowlinghall
Omgång 10
Lör 28/11 10:00 3213342 Split Happens BK - Stureby BK F2 0 - 0 Ingen OljeProfil Stockholm - Bowl-O-Rama
11:40 3213343 Hellas BK - Stureby BK F2 0 - 0 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
12:30 3213345 Kings Pin BK - IK Gotlandspärlan F 0 - 0 Beaten path Stockholm - Jakobsberg
16:00 3213344 Eira BK - IK Gotlandspärlan F 0 - 0 Middle road Stockholm - Rinkeby
Sön 29/11 10:00 3213339 Norrtälje BwK - BK Arkos 0 - 0 Stonestreet Norrtälje Bowlinghall
11:40 3213338 BK Rullarna - BK Arkos 0 - 0 Stonestreet Norrtälje Bowlinghall
Omgång 11
Lör 5/12 13:20 3213354 BK Ax F - Eira BK 0 - 0 Ingen OljeProfil Sollentuna Bowlinghall
15:00 3213353 Team Edsbacka BC - Eira BK 0 - 0 Ingen OljeProfil Sollentuna Bowlinghall
Omgång 12
Lör 16/1 10:00 3213346 Norrtälje BwK - BK Rullarna 0 - 0 Stonestreet Norrtälje Bowlinghall
10:00 3213347 BK Ax F - Team Edsbacka BC 0 - 0 Ingen OljeProfil Sollentuna Bowlinghall
10:00 3213348 Hellas BK - Split Happens BK 0 - 0 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
10:00 3213350 Kings Pin BK - Eira BK 0 - 0 Beaten path Stockholm - Jakobsberg
12:00 3213349 BK Arkos - Stureby BK F2 0 - 0 Beaten path Stockholm - Åkeshov
Omgång 13
Lör 23/1 11:10 3213351 BK Rullarna - Hellas BK 0 - 0 Stonestreet Norrtälje Bowlinghall
12:50 3213352 Norrtälje BwK - Hellas BK 0 - 0 Stonestreet Norrtälje Bowlinghall
Sön 24/1 10:00 3213357 BK Arkos - Kings Pin BK 0 - 0 Beaten path Stockholm - Åkeshov
13:00 3213355 IK Gotlandspärlan F - Split Happens BK 0 - 0 Kalksten 40 Visby Uncle Joe´s
14:40 3213356 Stureby BK F2 - Kings Pin BK 0 - 0 Ingen OljeProfil Stockholm - Högdalen
Omgång 14
Lör 30/1 10:00 3213360 Hellas BK - BK Ax F 0 - 0 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
10:00 3213362 BK Arkos - BK Rullarna 0 - 0 Beaten path Stockholm - Åkeshov
10:00 3213363 Eira BK - Norrtälje BwK 0 - 0 Ingen OljeProfil Stockholm - Rinkeby
11:40 3213359 Split Happens BK - BK Ax F 0 - 0 Ingen OljeProfil Stockholm - Bowl-O-Rama
13:40 3213361 Stureby BK F2 - BK Rullarna 0 - 0 Ingen OljeProfil Stockholm - Högdalen
14:00 3213364 Kings Pin BK - Norrtälje BwK 0 - 0 Beaten path Stockholm - Jakobsberg
Sön 31/1 11:20 3213358 IK Gotlandspärlan F - Team Edsbacka BC 0 - 0 Kalksten 40 Visby Uncle Joe´s
Omgång 15
Lör 20/2 10:00 3213366 Norrtälje BwK - Stureby BK F2 0 - 0 Stonestreet Norrtälje Bowlinghall
10:00 3213370 Split Happens BK - Eira BK 0 - 0 Ingen OljeProfil Stockholm - Bowl-O-Rama
11:40 3213365 BK Rullarna - Stureby BK F2 0 - 0 Stonestreet Norrtälje Bowlinghall
11:40 3213371 Hellas BK - Eira BK 0 - 0 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
13:40 3213367 Team Edsbacka BC - Kings Pin BK 0 - 0 Ingen OljeProfil Sollentuna Bowlinghall
15:20 3213368 BK Ax F - Kings Pin BK 0 - 0 Ingen OljeProfil Sollentuna Bowlinghall
Sön 21/2 13:00 3213369 IK Gotlandspärlan F - BK Arkos 0 - 0 Kalksten 40 Visby Uncle Joe´s
Omgång 16
Lör 27/2 10:00 3213375 Hellas BK - Team Edsbacka BC 0 - 0 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
11:40 3213374 Split Happens BK - Team Edsbacka BC 0 - 0 Ingen OljeProfil Stockholm - Bowl-O-Rama
13:10 3213372 BK Rullarna - IK Gotlandspärlan F 0 - 0 Stonestreet Norrtälje Bowlinghall
14:50 3213373 Norrtälje BwK - IK Gotlandspärlan F 0 - 0 Stonestreet Norrtälje Bowlinghall
Sön 28/2 10:00 3213377 BK Arkos - BK Ax F 0 - 0 Beaten path Stockholm - Åkeshov
14:40 3213376 Stureby BK F2 - BK Ax F 0 - 0 Ingen OljeProfil Stockholm - Högdalen
Omgång 17
Sön 7/3 11:20 3213397 IK Gotlandspärlan F - Stureby BK F2 0 - 0 Kalksten 40 Visby Uncle Joe´s
Omgång 18
Lör 13/3 09:20 3213380 Team Edsbacka BC - BK Rullarna 0 - 0 Ingen OljeProfil Sollentuna Bowlinghall
10:00 3213385 Eira BK - Split Happens BK 0 - 0 Ingen OljeProfil Stockholm - Rinkeby
11:00 3213381 BK Ax F - BK Rullarna 0 - 0 Ingen OljeProfil Sollentuna Bowlinghall
11:40 3213383 Stureby BK F2 - Norrtälje BwK 0 - 0 Ingen OljeProfil Stockholm - Högdalen
14:00 3213386 Kings Pin BK - Split Happens BK 0 - 0 Beaten path Stockholm - Jakobsberg
15:20 3213384 BK Arkos - Norrtälje BwK 0 - 0 Beaten path Stockholm - Åkeshov
Sön 14/3 11:40 3213382 IK Gotlandspärlan F - Hellas BK 0 - 0 Kalksten 40 Visby Uncle Joe´s
Omgång 19
Lör 20/3 10:00 3213299 Split Happens BK - BK Rullarna 0 - 0 Ingen OljeProfil Stockholm - Bowl-O-Rama
10:00 3213302 Kings Pin BK - Stureby BK F2 0 - 0 Beaten path Stockholm - Jakobsberg
10:20 3213296 Team Edsbacka BC - BK Arkos 0 - 0 Ingen OljeProfil Sollentuna Bowlinghall
11:40 3213300 Hellas BK - BK Rullarna 0 - 0 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
12:00 3213297 BK Ax F - BK Arkos 0 - 0 Ingen OljeProfil Sollentuna Bowlinghall
14:00 3213301 Eira BK - Stureby BK F2 0 - 0 Ingen OljeProfil Stockholm - Rinkeby
Sön 21/3 11:20 3213298 IK Gotlandspärlan F - Norrtälje BwK 0 - 0 Kalksten 40 Visby Uncle Joe´s
Omgång 20
Lör 10/4 10:00 3213399 Hellas BK - BK Arkos 0 - 0 ABT#2 Stockholm - Bowl-O-Rama
10:00 3213401 Kings Pin BK - BK Rullarna 0 - 0 Beaten path Stockholm - Jakobsberg
11:40 3213398 Split Happens BK - BK Arkos 0 - 0 Ingen OljeProfil Stockholm - Bowl-O-Rama
12:20 3213395 Team Edsbacka BC - Norrtälje BwK 0 - 0 Ingen OljeProfil Sollentuna Bowlinghall
14:00 3213396 BK Ax F - Norrtälje BwK 0 - 0 Ingen OljeProfil Sollentuna Bowlinghall
14:00 3213400 Eira BK - BK Rullarna 0 - 0 Ingen OljeProfil Stockholm - Rinkeby
Omgång 21
Lör 17/4 10:00 3213406 BK Arkos - Team Edsbacka BC 0 - 0 Beaten path Stockholm - Åkeshov
10:00 3213407 Eira BK - Hellas BK 0 - 0 Ingen OljeProfil Stockholm - Rinkeby
12:00 3213403 Norrtälje BwK - Split Happens BK 0 - 0 Stonestreet Norrtälje Bowlinghall
13:40 3213402 BK Rullarna - Split Happens BK 0 - 0 Stonestreet Norrtälje Bowlinghall
14:00 3213408 Kings Pin BK - Hellas BK 0 - 0 Beaten path Stockholm - Jakobsberg
14:20 3213405 Stureby BK F2 - Team Edsbacka BC 0 - 0 Ingen OljeProfil Stockholm - Högdalen
Sön 18/4 11:20 3213404 IK Gotlandspärlan F - BK Ax F 0 - 0 Kalksten 40 Visby Uncle Joe´s
Röd text = Ändrad Matchtid
  • |
  • Copyright © Svenska Bowlingförbundet
  • |
  • Box 11016, 100 61 Stockholm
  • |
  • För Support - Ring SvBf Kansli: 08-699 60 00
  • |